Andrzej Krzoska

ANDRZEJ KRZOSKAMotto życiowe: Jeżeli chcesz być w czymś dobry, to rób to co naprawdę lubisz…

Wykształcenie: średnie (technik – mechanik spec. obróbka skrawaniem),  informatyk

Doświadczenie zawodowe: 12 lat

 

 

Prowadzone szkolenia:   

  • Programowanie systemu sterowania Sinumerik 840D
  • Programowanie systemu sterowania Sinumerik 840C
  • Obsługa obrabiarek CNC (tokarki – frezarki) wyposażonych w sterowania Sinumerik

Maszynami CNC zajmuję się od dwunastu lat. Cały czas pracuję w jednej firmie (producent obrabiarek CNC) na stanowisku Specjalista – Programista. Zajmuję się pisaniem i wdrażaniem programów dla maszyn sterowanych numerycznie – głównie tokarek i frezarek. Uczestniczyłem także w wielu delegacjach (również zagranicznych) gdzie na życzenie naszych klientów wdrażałem programy oraz uczyłem obsługi maszyn personel klienta.

Mogę powiedzieć że należę do tych szczęśliwych ludzi dla których praca jest także hobby. Praca daje mi możliwość ciągłego rozwoju gdyż prawie każda z maszyn jest prototypem robionym pod konkretnego klienta i stawia przede mną nowe wyzwania ( po szczegóły odsyłam na moją stronę http://akrzoska.w.interia.pl/ ). Także praca z ludźmi i wspólne rozwiązywanie problemów przynosi ogromną satysfakcję.

Na szkoleniach staram się przekazywać moją wiedzę i doświadczenie – wiem że czasami kilku godzinne szkolenie przynosi więcej pożytku niż całotygodniowe studiowanie zawiłej dokumentacji. Nie trzymam się kurczowo programu – lubię dyskusje ,kiedy ludzie przestawiają swoje problemy i doświadczenia. Najważniejsze dla mnie jest by szkolenie przyniosło efekt w postaci wiedzy która zaowocuje lepszym i efektywniejszym wykorzystaniem maszyn i ich sterowań.